رمان ۱۲۰۰ صفحه‌ای «چارلز دیکنز» با عنوان «یادداشت‌های آقای پیک‌ویک» در نمایشگاه کتاب

چاپ‌اولی‌های بهمن و اسفند ۹۳ در نمایشگاه کتاب
April 18, 2015
کتاب «درآمدی بر اندیشه‌ی هانس بلومنبرگ» منتشر شده است
April 18, 2015

رمان «یادداشت‌های آقای پیک‌ویک» نوشته‌ی «چارلز دیکنز» با ترجمه‌ی «پرویز همتیان بروجنی» منتشر می‌شود.

این رمان حجیم که یکی از طنزآلودترین آثار این نویسنده‌ی کلاسیک بریتانیایی محسوب می‌شود، باعث درک و خوانش جهانِ داستانی او شده و در واقع نمونه‌ای مهم از ایده‌های ادبی اوست. برای همین این اثر اهمیت فراوانی در بین آثار او دارد. در دیکنز این رمان را برای اولین بار در سال ۱۸۳۷ منتشر کرد و همین اثر باعث شد تا درهای شهرت روی او باز شود. این رمان ماجراهای مردی به نام پیک‌ویک است که یک باشگاه خصوصی را اداره می‌کند و طی این کار با انبوه‌ آدم‌های خاص، ماجراهای متفاوت و موقعیت‌های نو مواجه می‌شود.

دیکنز که او را بزرگ‌ترین نویسنده‌ی عصر ویکتوریا دانسته و اولین نویسنده‌ای که به شکلی جدی به روابط نوپای قدرت در جامعه‌ی انگلیسی توجه کرد در این رمانِ مهم، انبوهی خُرده‌روایت و ماجرا می‌سازد که اتمسفری چون بازار مکاره دارد.

از این رمان در سال‌های قبل ترجمه‌های ناقصی صورت گرفته بود اما این نخستین بار است که ترجمه‌ی کامل این رمان از سوی نشرچشمه منتشر می‌شود.

«یادداشت‌های آقای پیک‌ویک» چندمین ترجمه‌ی همتیانِ بروجنی از این نویسنده است و او پیش از این نیز سابقه‌ی ترجمه‌ی داستان‌های کوتاهِ او را در کارنامه دارد. «یادداشت‌های آقای پیک‌ویک» در ۱۲۵۰ صفحه به بازار می‌آید.

این رمان در مجموعه‌ی «جهان کلاسیک » نشرچشمه طبقه‌بندی می‌شود. چشمه آثار دیگری از دیکنز را نیز در دست ترجمه و آماده‌سازی دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *