مجموعه داستان کیشلوفسکی به زودی منتشر می‌شود
May 22, 2015
گفت‌وگوی «گیتا مینویی» با «مجید رفعتی» شاعر «دوئل دو صندلی خالی»
May 23, 2015

«نُه‌مرگ» از مجموعه «کتاب‌های قفسه‌ی آبی» منتشر شده است.

رمان «نُه مرگ» نوشته‌ی «هادی معصوم‌دوست» درباره‌‌ی زندگی جوانی به نام بابک است. او برای ادامه‌ی خدمت سربازی‌اش به ده کوره‌ای پرت افتاده، تبعید شده. ده‌کوره‌ای که ساکنانش گرفتار قحطی و خشونت شده‌اند. بابک تحت تاثیر درگیری‌های پدر و عموی سرهنگش، سر از آن تبعیدگاه در آورده. بابک در محل خدمت جدید درگیر روابط تازه‌ای می‌شود که به گذشته‌ی او و روابط آدم‌های آن ده کوره با پدرش ارتباط دارد.
معصوم‌دوست نویسنده‌ی اثر می‌گوید:‌ »قبل از نگارش رمان، همیشه به این فکر می‌کردم ما هر روز که اخبار را می‌خوانیم منتظریم. نوعی انتظار برای پایان سختی‌ها و امیدواری برای شروع دورانی تازه. چیزی شبیه به یک معجزه. همین انتظار گاه ما را دچار نوعی بلاتکلیفی کرده. دنیایی برزخی. جایی بین رویا و واقعیت. سوژه‌ی این رمان از همین ایده شکل گرفت. شخصیت‌های این رمان همگی گرفتار نوعی رخوت حاصل از فشار قحطی و خشونت‌اند. جغرافیا، تغییرات آب و هوایی و روابط آدم‌ها بر این خشونت و قحطی دامن زده است. همگی منتظرند و حاصل این انتظار نوعی بلاتکلیفی است.»
وی در ادامه می‌گوید: «زمان و مکان در این رمان فرضی است. آدم‌های داستان همه در نوعی بی‌زمانی گرفتار شده‌اند و همه چیز در سراشیب سقوط یک دوران روایت می‌شود.»

رمان «نُه مرگ» در ۱۹۴ صفحه و با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *